Published by

on

Hoewel elke wedstrijd tot nu toe in ons voordeel is verlopen, kunnen we zeker het gas nog niet los laten. Ook niet tegen Spijkenisse, dat een gevaarlijk team op de been kan brengen. En dit was afgelopen zaterdag zeker ook het geval.

Een respectabel puntje werd behaald door onze kopman Joel. Zijn tegenstander offerede een pion, wat na goed rekenwerk niet bleek te werken. Bij Tyro waren er wat kleine complicaties, maar na liquidatie bleek er een erg gelijke stelling over, waarna beide spelers het wel gezien hadden.

Dan de hoog geanticipeerde match tussen Hicham en zijn tegenstander Djad. Zij wilde elkaar even laten zien wie het haantje was en werden ook expres zo ingedeeld om tegen elkaar te spelen. Maar in plaats van spektakel kregen we een kippenwedstrijd waarna een ambitieloze partij leidde tot een snelle remise. Ik ben wel door een onbekend persoon bedreigd om te vermelden dat Hicham na de analyse 4-0 in blitz won. De bron kan helaas niet geverifieerd worden.

Dan weer verder met wat serieuze partijen: Juan kreeg problemen door een sterk paar lopers van zijn tegenstander. Toen de stelling verder opende werd de situatie niet beter en kon zijn tegenstander afwikkelen naar een gewonnen eindspel. Marcel kreeg een prettige stelling met een fijn initiatief. Na een gemiste pionwinst leek zijn stelling goed, maar waren er eigenlijk geen exacte problemen meer voor zijn tegenstander, waardoor er maar remise gemaakt moest worden.

Toen ik naast mij bij Sven keek werd ik enigszins angstig in de opening. Maar mijn angst bleek echter totaal ongegrond, gezien Sven calm, cool & collected alle dreigingen afhandelde. Het resultaat was een eindspel met veel meer activiteit, wat soepel door onze invallende held omgezet werd tot een volledig punt. Ook was ik bij Lennart een pici bezorgd. Zijn ruimtevoordeel vs zijn tegenstanders materieel voordeel kon, in de zeer complexe stelling, nog alle kanten op. Maar met wat gemiste kansen, een goed spelende tegenstander en een fout op het einde is helaas de winning streak van Lennart (tijdelijk) gebroken.

Ikzelf heb het mij weer eens zo moeilijk mogelijk gemaakt door zonder enige moeite mijn tegenstander het centrum en het loperpaar te geven. Hoewel ik passief en minder stond, was het nog niet echt slecht, totdat ik ergens in tijdnood een blunder speelde. Gelukkig speelde mijn tegenstander ook vrij letterlijk niet de beste zet en ging hij door zijn vlag. Dit puntje hadden we wel nodig om ook deze wedstrijd te winnen met 4.5 – 3.5. Vooralsnog hebben wij een perfecte matchscore weten te behouden. Maar met een achtervolging in gang moeten we nog steeds matches blijven winnen.

Spijkenisse 1 Kennemer Combinatie 2
Maurits van der Linde 2143 Joel Groenewoud 2108 0 – 1
Djad Maes 2243 Hicham Boulahfa 2263 ½ – ½
Job Verheul 2158 Marcel Canoy 2147 ½ – ½
Daniel Zevenhuizen 2155 Lennart Dek 2279 1 – 0
Semen Minyeyevtsev 2083 Tyro Bekedam 2170 ½ – ½
Thijs van Dam 2112 Juan Quattordio 2190 1 – 0
Bjorn Verstraate 1972 Sven Winter 2027 0 – 1
Jona van der Geld 2055 Gilian Honkoop 2221 0 – 1
Gemiddelde Rating: 2115 Gemiddelde Rating: 2176 3½-4½

 

agenda

nieuws